Feng Shui znamená žít v harmonii se životním prostředím a vytvořit tak šťastné a zdravé zázemí. Nezáleží tolik na tom, jaký styl interiéru si pro své bydlení vyberete. Feng Shui představuje spíše energii, která proudí každým koutem vašeho domova tak, abyste se cítili dobře. Dotáhnout to k dokonalosti můžete barvami, elementy a dekoracemi.
Jak nastolit harmonii v prostoru
Harmonie v interiéru je blízce spjata s energií a základními elementy, jako je například dřevo, oheň, voda, kov a země. Hlavními barvami Feng Shui jsou odstíny bílé, krémové, hnědé, žluté, oranžové a zelené. Jsou to barvy, které dokáží v člověku vyvolat pozitivní emoce.
Co dalšího můžete využít:
- Dobré osvětlení je základ každého tmavého koutu.
- Krb nebo svíčky můžou ve vaší domácnosti zastoupit element ohně.
- Nábytek nikdy nestavte do průchodu ke dveřím.
- Textilie zútulní váš domov a rozproudí vaši energii.
- Živé květiny zastoupí element země a podpoří vaši kreativitu.
- Nefunkční a poškozené věci do vašeho prostoru nepatří.
- Dekorace z přírodních materiálů jsou skvělou volbou.
Kov v interiéru můžete zastoupit i tímto zajímavě řešeným stolem z lamina.
Jak uspořádat interiér ve stylu Feng Shui
Začněte rovnou u vchodových dveří, které představují bohatství. Ty by měly být v čistém stavu, takže krásný keř, květina nebo věnec může být skvělým doplňkem každého vstupu do domu. Ve vstupní chodbě je důležité umístit kabáty a boty do uzavřených skříní a botníků. V případě chaosu a nepořádku se tam zastaví energie domova a nebude proudit dál.
Tok energie podpoříte tímto skandinávským botníkem.
Ložnice pro klidný spánek
Ložnice je místem odpočinku, proto by podle Feng Shui měla být vedena v neutrálních barvách, aby nic nerušilo váš klidný spánek. Čelo postele umístěte ke zdi a nedávejte ji do jedné linie s dveřmi ložnice ani nábytkem.
Postel s čelem umístěným ke zdi je přesně podle zásad Feng Shui.
Obývací pokoj a kuchyně jako centrum dění vašeho domova
Pokud žijete sami nebo s partnerem a přejete si mít doma oázu klidu, vyberte si těžší nábytek v teplých, zemitých barvách a tlumené světlo. V případě, že máte malé děti, které v obýváku tráví hodně času a přejete si zachovat jejich veselí, umístěte do obývacího pokoje výraznější barvy, vzdušný nábytek a hravé osvětlení. Pohovku je dobré umístit čelem ke dveřím. Také se vyvarujte nábytku, který by blokoval dveře a tmavé kouty prosvětlete lampou.
Sedací souprava umístěná ke zdi podpoří proudění energie v domě.
V kuchyni zase existuje pravidlo, že by dřez a varná deska neměly stát naproti sobě, aby element vody a ohně nenarušil harmonii v domě. Vybírejte do kuchyně čisté a jednoduché materiály, které budou ladit s obývacím pokojem. Uklizená linka je základem čistého domova a kuchyňské přístroje, které nepoužíváte, uložte do skříněk nebo šuplíků.